listopada 29, 2020

Szczoteczka soniczna. Czy to działa?

Czym jest szczoteczka soniczna? Jak jej używać? Czy jest bezpieczna dla każdego rodzaju cery?Szczoteczka soniczna to wynalazek, który ułatwia nam niezwykle życie. Przynajmniej w kwestii oczyszczania twarzy. Jest to gadżet, który dzięki swoim wypustkom (różnej długości i grubości) oczyszcza cerę i usuwa z niej martwy naskórek. Dodatkowo, dzięki wibracjom i odpowiednim ruchom możemy wykonać przyjemny masaż twarzy, który dba o odpowiednie mikrokrążenie. Jeśli chodzi o kształt szczoteczki - jest ich tak wiele, że każdy znalazłby coś dla siebie. Ważniejsze od kształtu jest natomiast tworzywo z, którego wykonana jest szczoteczka. Powinien być to bezpieczny i odpowiednio miękki sylikon.

Chcąc używać takiej szczoteczki, należy pamiętać, aby była ona utrzymana zawsze w nienagannej czystości. Jest to niezwykle łatwe, wystarczy umyć szczoteczkę pod strumieniem wody. Szczoteczki używany wraz z ulubionym żelem do twarzy, jednak należy zwrócić uwagę, by nie zawierał on żadnych drobinek. Jeśli chodzi o sam proces mycia - wykonujmy to delikatnie, okrężnymi ruchami, zgodnie z zasadami masażu twarzy. Ważne jest, aby nie ciągnąć niepotrzebnie skóry. Po wykonaniu oczyszczania twarzy, należy wypłukać szczoteczkę. (Oczywiście twarz także obmywamy wodą ;)

Czy szczoteczka jest odpowiednia dla jakiegoś rodzaju cery? Myślę, że na to pytanie odpowiedziałby najlepiej dermatolog. Firmy coraz częściej zwracają uwagę jednak na różne potrzeby skóry i tworzą modele już pod dany typ cery.

Osobiscie posiadam cerę mieszaną, w kierunku tłustej i po taką szczoteczkę sięgam kilka razy w tygodniu. Mój gadżet do oczyszczania twarzy pochodzi od firmy New Skin by Pink
Szczoteczka ma zupełnie inny kształt, niż te, które testowałam dotychczas. Jest jednak bardzo poręczna jeśli chodzi o użytkowanie oraz dokładniejsza, jeśli chodzi o docieranie w trudno dostępne miejsca. Włoski wydają się bardziej miękkie i dłuższe. Pozwoliło mi to na zwalczenie u siebie nawyku przyciskania takiej szczoteczki do twarzy, o którym pisałam Wam wcześniej. Ich różnorodna grubość pozwala także na dokładniejsze czyszczenie skóry. Szczoteczkę bardzo prosto się włącza i ładuje. Posiada ona kilka poziomów intensywności, dzięki czemu mogę regulować poziom oczyszczania, natomiast druga strona szczoteczki przeznaczona jest do masażu twarzy. Przyznam, że szczoteczkę stosuje przez kilka dni w tygodniu dzięki czemu ograniczyłam używanie peelingów. Efektem jest oczyszczona skóra i zmniejszona ilość porów. Zauważyłam zdecydowanie lepszą kondycję cery. Myślę, że taki masaż przy oczyszczaniu pomaga ją napiąć i ujędrnić. Z mojej strony leci polecenie, szczególnie tego modelu.

Buziaki, Werka. 


1 komentarz:

  1. Ja bardzo lubię używać takich sonicznych szczoteczek, są świetne :D

    Pozdrawiam serdecznie, Melka blogerka

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Werka Testerka , Blogger